spacer

VODEĆI DVOJAC LAKO DO POBEDA
Autor Administrator
Monday, 21 December 2009

U 11. kolu Florbol lige Srbije mogli smo da vidimo pregršt golova i relativno lake pobede vodećeg tandema. Stari grad je pobedio Beograd sa 7:0, dok je Partizan bio manje ubedljiv protiv Pirata i slavio sa 4:1.

O meču Starog grada i Beograda rezultat sve govori. Ekipa Starog grada je odlučno krenula po pobedu od stara, i posle nekoliko dobrih napada povela preko Kolakovića u 3. minutu, a na 2:0 povisio je Marko Jovanović tri minuta kasnije. Tada počinje jedana relativno izjednačen period igre, u kome ekipa Beograda, ipak, nije uspela da postigne gol. Taj period se završio u 20. minutu kada je Boroš povisio na 3:0, da bi samo minut kasnije bilo već skoro nedostižnih 4:0 posle gola Marka Petrovića. Stari grad nije čuvao rezultat, nastavio je da napada gol Beograda i nagrada je došla u 28. minutu, kada je Boroš povisio na 5:0. Poslednja dva gola postigao je Marko Petrović u 30. i 33. minutu, pa je tako završio meč sa 3 gola i 2 asistencije, što svakako treba pomenuti.

U drugom meču dana susreli su se drugoplasirani Partizan i trećeplasirani Pirati. Ekipi partizana je bila potrebna pobeda da održi rezultatski priključak za ekipom Starog grada, i može se reći da su crno-beli odigrali jedan smiren meč tokom kog su polako gradili napade, dok su Pirati nekoliko puta pripretili iz kontranapada. Partizan je brzo došao do vodjstva, golom Banovića u 2. minutu, medjutim posle toga je dugo trajalo rezultatsko zatišje - Partizan je imao nekoliko šuteva na gol koje su igrači Pirata odlično blokirali. Do sledećeg pogotka se čekalo sve do početka drugog poluvremena - u 6. minutu nastavka Dobreta se upisao u listu strelaca. Partizan je nastavio sa istom igrom i do sledećeg gola došao iz power play napada, preko Crnoglavca, 2. minuta pre kraja. Na 4:0 povisio je ubrzo potom Novaković, da bi Ivanković postigao počasni pogodak za Pirate minut pre kraja i tako postavio konačni rezultat - 4:1 za Partizan. Stiče se utisak da bi bilo mnogo više golova da golmani Zec (Pirati) i Milutinović (Partizan) nisu bili u zaista odličnoj formi.

STARI GRAD I PARTIZAN I DALJE NA VRHU TABELE
Monday, 14 December 2009

U 10. kolu Florbol lige Srbije ekipa Starog grada je ubedljivo pobedila ekipu Pirata sa 6:1, dok je Partizan došao do pobede nad Beogradom od 4:2.

Od meča izmedju Starog grada i Pirata se očekivalo da bude neizvestan, jer je u poslednjih par mečeva ekipa Pirata bila neugodan protivnik ekipi Starog grada.Delovalo je da će tako i biti na samom početku, kada su Pirati poveli prvi u 6. minutu posle kontre 3 na 1. Strelac je bio Ivanković. Na žalost, to je bilo skoro sve što su Pirati prikazali u ovom meču, i usledila je potpuna dominacija Starog grada. Crveno beli su odmah odgovorili - posle nekoliko preciznih dodavanja Jovanović postiže gol u 9. minutu. Stari grad je nastavio s pritiskom, koji se isplatio - golove su u 11. i 14. minutu postigli Miloš Petrović i Marko Petrović, i Stari grad je otišao na odmor sa dva gola prednosti. Crveno beli su nastavili u istom ritmu i na samom početku drugog poluvremena, i u prva dva minuta postigli 2 gola preko Stanojevića i Boroša. Konačan rezultat 6:1 postavio je Marko Petrović 2 minuta pre kraja.

U drugom meču dana Partizan se susreo sa ekipom Beograda, koja nije gubila vreme - posle 5.minuta igre Duraković je izveo prekid, a Paučković sa 5 metara smestio loptu u mrežu. Partizan je imao spreman odgovor i preko Crnoglavca je izjednačio minut kasnije. Nastavilo se sa izjednačenom igrom sve do minut pre kraj poluvremena, kada je Crnoglavac postigao svoj drugi gol na meču. U drugom poluvremenu Partizan je krenuo ozbiljnije da što pre reši meč, i delovalo je kao da će to i uspeti kada je Nikolić povećao vodjstvo crno belih na 3:1. Ipak, ponovo je usledio period izjednačene igre, a neizvesnost meču vratio je Duraković 7 minuta pre kraja iz power play akcije. Do samog kraja Partizan je grčevito držao prednost, ali kada je ekipa Beograda ostala sa igračem manje 80 sekundi pre kraja, bilo je jasno da će crno beli stići do još jedne pobede. Brojčanu nadmoć je iskoristio Novaković za konačnih 4:2.