POSLEDNJE KOLO POTVRDILO STANJE NA TABELI Štampaj E-pošta
Autor Administrator
Monday, 22 February 2010

Poslednje, 18. kolo Florbol lige srbije je moglo da donese dosta promena.

U prvom meču dana sastalisu se treće- i četvrtoplasirana ekipa, Pirati i Beograd, da odluče o tome ko će biti treći na kraju regularnog dela sezone. Kako je razlika između timova bila samo 1 poen, Beograd je pobedom mogao da pređe na treće mesto, dok je Piratima odgovarao i nerešen rezultat. Obe ekipe su ušle u meč oprezno, a Pirati su bili ti koji su prvi postigli gol - Novaković je bio strelac u 9. minutu. Do kraja poluvremena Pirati su uspeli da udvostruče prednost, preko Bogdanovića koji je postigao gol u 15. minutu. Utakmica je i dalje bila daleko od neizvesne, i drugo poluvreme je počelo slično prvom. Pirati su čuvali prednost, a Beograd nije hteo previše da rizikuje. 7 minuta je trajalo to odmeravanje pre nego što je Novaković postigao svoj drugi gol na meču i doneo Piratima prednost od 3:0. Taj gol je pokrenuo lavinu pogodaka - prvo je Nemanja Krstić povisio prednost na 4:0, da bi Jovanović postigao i peti gol za Pirate - i sve to u 2 minuta. U 35. minutu Katinski je postigao prvi gol za Beograd, ali su Pirati još jednom uzvratili - prvo preko Vojnovića  u 37. minutu, a onda i preko Bogdanovića, minut pre kraja, za konačnih 7:1 i treće mesto na tabeli.

Sledeći meč je bio savršeno prikladan za kraj ove faze sezone - borba za prvo mesto na tabeli između Starog grada i Partizana. Sam početak meča je bio dosta neobičan, pošto su zbog kašnjenja obe ekipe počele sa po 4 igrača na terenu. Stari grad je ušao u meč sa poenom prednosti, ali nije čekao grešku protivnika nego je preuzeo inicijativu. Posle nekoliko šuteva na gol Pedić je uspeo da savlada golmana Partizana, skoro iz mrtvog ugla, u 8. minutu meča. Stari grad je nastavio sa pritiskom, koji se isplatio posle 16. minuta igre kada je Stanojević povećao vođstvo Starog grada na 2:0.  Drugo poluveme je donelo sličnu igru obe ekipe - Stari grad je strpljivo kružio oko gola Partizana, dok su crno-beli pokušavali da napadnu pre svega iz kontri i polukontri. Mreže su dugo mirovale pre nego što je Rajčić i definitivno rešio pitanje pobednika i postavio konačni rezultat - 3:0 za ekipu Starog grada, i sasvim zasluženo prvo mesto na tabeli.