spacer

PONOVO SMENA NA ČELU TABELE Štampaj E-pošta
Autor Administrator
Sunday, 17 January 2010

U mečevima 15. kola Florbol lige Srbije Partizan je pobedio Stari grad sa 2:1, dok je Beograd bio bolji od Pirata, takodje sa 2:1.

U prvom meču dana susrele su se ekipe koje bore za prvo mesto na tabeli, Partizan i Stari grad. Obe ekipe su meč počele obazrivo, što je i bilo očekivano s obzirom na značaj meča - Partizan bi pobedom ponovo izbio na vrh tabele, dok bi Stari grad pobedom povećao razliku u odnosu na Partizan na tri poena. Obe ekipe su imale par polušansi, ali je Partizan zadao prvi udarac - jedan presečen pas igrača Starog grada je završio kod Banovića koji je golom u 7. minutu doneo prednost crno-belima. Obe ekipe su potom krenule malo otvorenije, i bilo je šansi na obe strane, ali ne i golova. Delovalo je da će Stari grad uspeti da uzvrati golom, pošto su imali power-play situaciju, ali je Crnoglavac uspeo da iskoristi jednu grešku golmana Starog grada i postigne drugi gol za Partizan u 16. minutu. Stari grad je krenuo još ofanzivnije, i trud se isplatio kada je Petrović postigao gol za 2:1, tridesetak sekundi pre kraja poluvremena. U drugom poluvremnu Partizan se povukao na svoju polovinu, i pokušavao da nešto više uradi iz kontri, pa je tako ekipa Starog grada tokom prvih desetak minuta nastavka u potpunosti kontrolisala tok igre, međutim golova nije bilo. Najbolju šansu za izjednačenje Stari grad je propustio kada je Partizan ponovo ostao sa 4 igrača, 3 minuta pre kraja meča. Ipak, crno-beli su se uspešno odbranili i došli do bitne pobede.

U drugom meču dana sastali su se Pirati i Beograd. Meč je bio jako energičan od samog početka, i jedna i druga ekipa su davale sve od sebe, ali u prvom poluvremenu nije bilo golova ni ozbiljnijih šansi, pre svega zbog dobre igre obe ekipe, naročito pred svojim golom. U drugom poluvremenu obe ekipe su krenule malo agresivnije, ali se svejedno na prvi gol čekalo skoro 13 minuta, kada je Knežević doneo prednost ekipi Beograda. Vođstvo Beograda je kratko trajalo, jer je Ivanović izjednačio samo 30 sekundi kasnije. Obe ekipe su nastavile da jure taj pobednosni gol, a do njega je stigla ekipa Beograda - 3 minuta pre kraja meča Duraković je postigao gol koji je doneo pobedu Beogradu od 2:1.