spacer

DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA Štampaj E-pošta
Autor Administrator
Sunday, 06 December 2009

U devetom kolu Florbol lige srbije Partizan se u prvom meču sastao sa Starim gradom, dok su se u drugoj utakmici sastali Pirati i Beograd.

Prvi meč je bio napet od samog početka, što je i prirodno kada se sastanu prvoplasirana i drugoplasirana ekipa. Partizan je poveo golom Nikolića u sedmom minutu, i pokušavao da strpljvim napadima dođe do šanse za gol. Sa druge strane, Stari grad je igrao na kontre i odlično koristio svoje šanse pred golom crno-belih - prvo je u trinaestom minutu Kolaković izjednačio, a onda je par sekundi pred kraj poluvremena Marko Petrović postigao drugi gol za Stari grad.
Drugo poluvreme je započelo sa po kaznom od 2 minuta protiv i jedne i druge ekipe, a neizvesnost u meč unosi Nebojša Banović golom za izjednačenje u trećem minutu nastavka. Izjednačenje je trajalo samo 3 minuta, jer je golom Boroša Stari grad ponovo došao u vodjstvo. Pri kraju meča je došlo i do manjeg sukoba izmedju igrača, pa se jedno vreme igralo 3 na 4, a Stari grad je iskoristio brojčanu nadmoć da daju gol za 4:2. Strelac gola koji je rešio pitanje pobednika je bio Opačić.

Drugi meč dana je bio, po atmosferi, potpuno suprotan, bez tenzija i napetosti. Pirati su imali kontrolu nad lopticom tokom skoro celog meča, dok je Beograd pokušavao da gol postigne iz kontre. Ipak, Pirati su prvi došli do vođstva posle gola Filipa Petrovića. Pirati nisu popustili sa pritiskom i nastavili su da stvaraju šanse, ali ne i da ih koriste. Najbolju priliku je propustio Ivanković koji je imao 1 na 1 sa golmanom, ali je bio neprecizan sa 3 metra.
U drugom poluvremenu ista situacija, koju su Pirati, ovaj put, bolje iskoristili. Golovima Đorđevića u 6. minutu i Popovića u 9. minutu poveli su sa 3:0, i tada je već bilo jasno ko će pobediti u ovom meču. Pirati su postigli još jedan gol 4 minuta pre kraja preko Ivankovića, ali je ovaj gol poništen.
Jedina mrlja na meču je bio faul Paučkovića nad jednim od igrača Pirata, koji je preleteo preko ograde, zbog čega je 2 minuta pre kraja Paučković dobio crveni karton.